Twórzmy razem lepszą przyszłość

 Twórzmy razem lepszą przyszłość – O evencie

Na przestrzeni ostatnich lat dbałość o nasze środowisko wkroczyła w wiele sfer naszego życia. Ochrona środowiska jest coraz bardziej widoczna w podejściu do organizacji biznes mikserów oraz eventów firmowych.

Grupa Akcja Job poszukuje możliwości organizacji spotkań biznesowych przestrzegając zasad zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu, dlatego we wrześniu 2013 rokuzorganizowała w Katowicach i  w Rzeszowie  spotkania „Twórzmy razem lepszą przyszłość” .

10 września 2013 roku w Katowicach Grupa Akcja Job zapoczątkowała cykliczne spotkania pod hasłem ”Twórzmy razem lepszą przyszłość”. Podczas części otwartej odbyły się warsztaty szkoleniowe z zakresu doradztwa personalnego prowadzone przez Specjalistę ds. Rekrutacji – Tomasza Kosman, podczas których można było dowiedzieć się jak najlepiej przedstawić swoją kandydaturę podczas rozmowy kwalifikacyjnej potencjalnemu pracodawcy oraz jak napisać poprawnie CV. Kandydaci ponadto mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy w Polsce a także we Francji.

W ten ciepły i słoneczny wrześniowy dzień na dzieci czekało również dużo atrakcji. Gry i zabawy dostosowane do aspektu ekologicznego radowały pociechy i przy stolikach z kredkami i wycinankami było słychać wielki rumor i chichot. Działania animacyjne prowadzone były przez Gabrielę Moczyńską – Specjalistę ds. rekrutacji Grupy Akcja Job.

Nasze spotkania „Twórzmy razem lepszą przyszłość” uświetnił sam Philippe Maindru wraz ze swoim ekologicznym pojazdem Cityjoule.  Ten pasjonatrozpoczął w 1985 roku przygodę z Shell Eco Marathon,  pomimo że dopiero został mianowany profesorem termodynamiki w liceum La Joliverie w Saint Sébastien-sur-Loir. Wraz ze swoją ekipą automaniaków stworzył pierwszy prototyp Ptit’Joule, którym osiągnął rekord świata w ekonomicznym zużyciu paliwa w kategorii olej napędowy: 400km na 1 litrze!. Ten pierwszy rezultat był obiecujący, w efekcie z roku na rok prototypy były ulepszane i jakby nie mogło być inaczej Microjoule obecnie zdobył rekord świata w zużyciu paliwa w kategorii benzyna z 3794km/litr. Na chwilę obecną Pan Maindru nadal bierze udział w konkursach i od 2005 roku jest koordynatorem technicznym Polyjoule.   Profesor jest również twórcą Microjoule, starszego brata Polyjoule.

 Ten bardzo skromny pomimo wielkich osiągnięć profesor z wielkim zaangażowaniem prezentował Cityjoule , wraz ze swoimi studentami szczegółowo i z wielka pasją opowiadał o ekologicznym podejściu do życia.

10 września w Katowicach mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami z zaproszonymi osobistościami i zapoznać ich z naszą misją jaką jest ekologiczne podejście do biznesu.

W trakcie panelu informacyjnego Prezes Grupy Akcja Job Franҁois Xavier Mutel – właściciel oraz pomysłodawca Abalone Group – przedstawiał innowacyjne rozwiązania ekologiczne, m.in. powstanie budynku ”mało wymagającego energetycznie” –jak i gwarant wartości takich jak, wolność i niezależność swojej spółki, postawił sobie za cel, aby uniezależnić się od zewnętrznych dostawców energii jak i ropy naftowej. Tak zrodził się pomysł nowoczesnego budynku, mającego być jednocześnie nową siedzibą główną.

Podczas katowickiego spotkania nasi goście mieli możliwość sprawdzenia się jako kierowcy samochodu Mia w 100 % napędzanego energią elektryczną, poznania możliwości pojazdu marki Tesla.

Sprzyjającą aurę rozmów i wymianę poglądów można było odnaleźć również przy poczęstunku francuskiej kuchni okraszanej winem i oczywiście Cydrem.

W Rzeszowie 12 września wydarzenie rozpoczęły animacje dedykowane dla dzieci i młodzieży koordynowane przez Marlenę Grelewską Managera Działu Rekrutacji dla Klientów Francuskich Grupy Akcja Job. Część otwarta zaowocowała licznymi warsztatami z zakresu rozmów kwalifikacyjnych zorganizowanymi przez Specjalistów ds. Rekrutacji z rzeszowskiego oddziału naszej firmy.

Tu również zaproszeni biesiadnicy mogli poczuć wiatr w skrzydłach podczas przejażdżki samochodem marki Tesla, odkryć możliwości Cityjoule zasilanego wodorem oraz zapoznać się z koncepcją budynku o dodatnim bilansie energetycznym.

Panel informacyjny prowadzony przez Profesora Philippe Maindru oraz Dyrektor Operacyjną Agnieszkę Sikorską przerodził się w ciekawą dyskusję dotyczącą myśli ekologicznej i wpływu człowieka na środowisko. Te żywiołowe dywagacje i uwagi mogliśmy również rozwinąć podczas poczęstunku. Rozmowy uczestników eventu trwały do późnych godzin wieczornych, a klimat letniego nastroju potęgowało światło zapalonych świec i nastrojowa muzyka.

Z pewnością dużo osób stwierdzi, że organizacja takich spotkań nie wpłynie istotnie na poprawę traktowania naszej Planety przez ludzi. Ślad ekologiczny Grupy Akcja Job oraz paru spotkań biznesowych w ciągu roku jest oczywiście bardzo mały w skali całej Planety, jednak czy oznacza to, że możemy przejść obojętnie wobec dotykających nas problemów ekologicznych? Machnąć na to wszystko ręką i nie zrobić naszej części pracy? To, co robi ludzkość, jako całość składa się właśnie z małych wyborów, małych kroków. Musimy być odpowiedzialni nie tylko w pracy, ale za siebie, musimy patrzeć na świat szerzej.

„Ludzie mają tę wadę, że wszyscy chcą budować, a nikt nie chce zająć się utrzymaniem porządku i remontem.” Kurt Vonnegut

Remontujmy nasz światopogląd i utrzymujmy porządek na Ziemi – naszej Ziemi!

“Nie odziedziczyliśmy Ziemi od naszych przodków, my ją pożyczyliśmy od naszych dzieci”.

Tą mądrą i jakże prawdziwą sentencją uraczył nas dwudziestowieczny francuski pisarz Antoine de Saint-Exupe`ry, pamiętajmy o niej każdego dnia.

Nie należy, więc przekazywać przyszłym pokoleniom skumulowanych problemów powstałych na skutek dewastacji środowiska. Twórzmy razem lepsza przyszłość!

 

Więcej informacji o evencie:

http://www.youtube.com/watch?v=P9f0rlh_Db0

http://www.youtube.com/watch?v=M4pHLWOCDvY

https://www.facebook.com/events/412590692183777/?ref=5

https://www.facebook.com/events/485188601575848/

 
 
 
 
 
projekt strony: feist.pl